Budujemy garaż


Projektując, budując i wykańczając swój wymarzony dom, nie wolno zapominać również o reszcie działki i trzeba ją w jakiś sposób zagospodarować. Fani zieleni powinni pomyśleć o ogrodzie, rabatkach lub pergolach, natomiast entuzjaści czterech kółek – o garażu. Należy przyłożyć do tego przedsięwzięcia nieco uwagi, nie tylko z miłości do naszego samochodu, ale również dla naszego komfortu. Gdzie zrobić miejsce na zimowe opony? Czy betonowa wylewka jest wystarczająca? Jakie bramy garażowe poznań wybrać? To tylko niektóre pytania, z jakimi trzeba sobie poradzić.
Skupmy się na tym ostatnim zagadnieniu. Na rynku mamy ogromny wyrób drzwi garażowych. Kolor czy wykończenie są oczywiście ważne – wszystkie elementy muszą ze sobą współgrać, ale przede wszystkim powinniśmy się skupić na mechanizmie działa bramy garażowej. Bramy uchylane do góry czy rozwierane na boki (o pojedynczym lub o dwóch skrzydłach) będą tańsze, ale należy pamiętać, że potrzebują one dodatkowego miejsca na otwarcie, co może być na dłuższą metę uciążliwe. Bramy segmentowe czy roletowe nie wymagają przestrzeni, by się otworzyć, co jest ich zdecydowanym atutem. Łatwiej też w takich modelach o mechanizm automatyczny – rozwiązanie wygodne, ale kosztowne.
Przy podliczaniu kosztów bramy garażowej nie zapominajmy o wycenie jej montażu. Budowa czy remont domu uczą jednak, że do ceny kupna danych dóbr powinniśmy naliczyć jeszcze co najmniej dwa razy tyle na nieoczekiwane wydatki.