Jak przygotować się do pracy za granicą?


Na pewno wolelibyśmy pracować w swoim własnym kraju, ale czasem po prostu nie mamy innego wyjścia, jak tylko spakować swoje walizki i wyjechać za granicę. Jeżeli w ostatnim czasie zaczęliśmy myśleć o tym, by rozpocząć nową pracę w Niemczech czy Holandii, spróbujmy to zrobić i sami przekonajmy się, czy takie życie w ogóle by nam odpowiadało.

W pierwszej kolejności stwórzmy dla siebie odpowiednie CV. Zaznaczmy w nim, jakie kursy i szkolenia bhp udało nam się już ukończyć, jakie posiadamy wykształcenie oraz gdzie pracowaliśmy w przeszłości. Postarajmy się też opisać dokładnie swoje dodatkowe umiejętności, robiąc to tak, by zaprezentować siebie od jak najlepszej strony. Gdy CV zostanie już idealnie przygotowane i dopracowane, możemy zacząć je rozsyłać do potencjalnych pracodawców. Oczywiście swój życiorys powinniśmy stworzyć także w języku angielskim, bo mało kto za granicą posługuje się językiem polskim. Pamiętajmy o tym, by nie popełnić gafy.

Sama praca za granicą nie musi być natomiast wcale ciężka. Szkolenie bhp, które zaoferuje nam nasz przyszły pracodawca, na pewno świetnie nas przygotuje do wszelkich obowiązków i sprawi, że szybko przełamiemy swoje lęki czy obawy. Skupimy się wtedy wyłącznie na zarabianiu pieniędzy.