Kurtyna na drzwi – zastosowania


Niejednokrotnie widywaliśmy na filmach zwisające z framug wejść szerokie, ciasno przytulone do siebie pasy, wykonane z materiału, przypominającego gumę lub elastyczny plastik. Wydzielały one najczęściej dwa segmenty jakiegoś pomieszczenia – jeden, przeznaczony dla większości ludzi i drugi, za pasami, gdzie znajdowało się zazwyczaj coś pilnie strzeżonego, tajnego lub wrażliwego na czynniki zewnętrzne. Kurtyna paskowa – gdzie, oprócz kinematografii, znalazła zastosowanie?
Gdyby nie taka plastikowa kurtyna na drzwi, zdecydowanie trudniej byłoby utrzymać reżim sanitarny w fabrykach przetwórstwa spożywczego. Razem z czepkami na głowę i białym, ochronnym kiltem stanowią nierozerwalne trio chroniące konsumentów przed rozstrojem żołądka.
Podobne rozwiązania stosuje się również w przemyśle. Specjalne Kurtyny paskowe pomagają izolować ludzi, pracujących obok stanowisk spawalniczych, chroniąc ich przed szkodliwym dla wzroku promieniowaniem oraz ciepłem. W zależności od potrzeb, kurtyna na drzwi może być nieprzezroczysta, bezbarwna lub kolorowa. Aby dobrze spełniała swoje zadanie, powinna posiadać określone atesty.
Co ciekawe, nawet w lokalach mieszkalnych spotykamy czasem kurtyny paskowe, jednak przybierają one wtedy formę nanizanych na sznurki koralików, odgradzających najczęściej kuchnię od korytarza.
Jak widać, kurtyna paskowa może mieć wiele zastosować i można odnieść wrażenie, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.
Zobacz więcej kurtyn paskowych na: https://ekranypcv.pl.