Torty


Tort to rodzaj specjalnego ciasta, które przygotowywane jest na specjalne okazje, głównie urodziny. Zazwyczaj składa się z ciasta biszkoptowego przełożonego kremem. Tradycyjne torty, które są znane od wielu lat przygotowywane były na bazie biszkoptu przełożonego kremem maślanym. Biszkopt aby nie wydawał się zbyt suchy nasączany był wyciągiem z herbaty z alkoholem i cukrem. torty te były zazwyczaj przyrządzane w domu, rzadziej zamawiane w cukierni. Jednak duża zawartość masła w kremie sprawiała, że torty te były dość ciężkie i nie było możliwości zjedzenia zbyt dużej ilości.Dzisiejsze torty przyrządzane są zazwyczaj według innej receptury, dzięki czemu są dużo lżejsze i smaczniejsze. Do przyrządzenia kremu najczęściej używana jest bita śmietana jako baza, wzbogacana różnego rodzaju dodatkami. Cukiernia Poznań. Torty często przyrządzane są na bazie kremu budyniowego, który jest nieco bardziej stabilny i sycący.
Tort najczęściej jest przyrządzany z okazji urodzin. Jednak można go również przygotować na inne okoliczności, takie jak rocznica ślubu, uroczystość rodzinna lub niedzielny deser.
Tort można również kupić gotowy. Każda cukiernia posiada wiele rodzajów tego ciasta w swojej sprzedaży. Torty dostępne są jednak zazwyczaj na zamówienie.

Dewocjonalia i rękodzieła z Ziemii Świętej.