Wizyta u dentysty


Sposób żywienia wpływa tak naprawdę na całe twoje życie. Jeżeli więc do tej pory wydawało ci się, że dieta decyduje wyłącznie o wadze, sylwetce i ogólnym wyglądzie, byłeś w sporym błędzie, bo to ona może albo zasilić organizm i zapewnić mu idealne zdrowie, albo mu zaszkodzić i doprowadzić do rozwoju różnych chorób. Spora część z nich będzie związana z zębami, o czym może ci powiedzieć niejeden stomatolog. Dieta ma więc niesamowity wpływ na stan jamy ustnej. A skoro już o tym wiesz, czas ją zmodernizować w taki sposób, by stała się ona pomocnym narzędziem w pielęgnacji zębów.chirurgia stomatologiczna Poznań

Na pewno twoja codzienna dieta powinna być jak najbardziej wartościowa. Im więcej korzystnych składników odżywczych dostarczysz sobie wraz z konsumowanymi posiłkami, tym lepszym zdrowiem będziesz się cieszyć i to nie tylko w kontekście samego uzębienia. Pomyśl więc o żywieniu nieco inaczej nich dotychczas. Nie traktuj go jak dobrego przyjaciela, który przychodzi zawsze wtedy, gdy jest ci gorzej i potrafi błyskawicznie poprawić ci nastrój. Jedzenie nie ma dawać ci szczęścia, a przynajmniej nie tego pozornego. Jeżeli więc leczenie zębów jest dla ciebie czymś mocno przerażającym i wolałbyś go unikać, zamiast szczotkować zęby przez kilkanaście minut za jednym razem, lepiej przyjrzyj się temu, co codziennie wkładasz do swoich ust i zmień swoje nawyki żywieniowe. Najpierw odstaw cukier. Jeżeli na samą myśl o tym jest ci ciężko, w pierwszej kolejności spróbuj go przynajmniej ograniczyć. Korzystaj z naturalnych źródeł cukru. Jedz świeże i mrożone owoce, a za to unikaj gotowych słodyczy i przestań słodzić kawę oraz herbatę. W taki oto prosty sposób możesz uniknąć dalszego rozwoju próchnicy. Odstawienie cukru na pewno będzie ciężkie, ale jest to ten typ uzależnienia, z którym trzeba i warto zawalczyć.

Jeżeli jednak mimo stosowania diety z niską zawartością cukru wciąż masz spore problemy z próchnicą, zgłoś się z problemem do swojego lekarza i sprawdź, co twój dentysta może ci tutaj doradzić. Profesjonalna pomoc bywa na wagę złota.

Zobacz polecane: stomatolog warszawa bielany.